10.08.2010

Diptyque,Feu de Bois room spray

Zastanawiałam się czy pisać o Feu de Bois, ostatecznie pomyślałam, że skoro używam jako perfum, i skoro na skórze sprawuje się dobrze.To warto choć kilka słów napisać. Zapachy Ajaxa też mi się podobają ale o nich pisać nie będę ;P
Zacznę od tego że pachnie palonym  w kominku drewnem, bardzo przypomina  Fireplace z biblioteki Demeter z tym, że może poszczycić się znacznie lepszą trwałością.I zmienia się , to nie są wielkie zmiany ale jednak...
W jednej chwili czuję suche szczapy tworząc w wyobraźni duży płomień i miłe dla ucha trzaskanie a w drugiej świeżo ścięte jabłonie, lekko omszałe, mokre i pełne soku, które tlą się powoli uwalniając delikatny zapach słodkawej żywicy.
Pięknie się nosi u schyłku lata, oraz zimą, kiedy za oknem szaruga, plucha lub siarczysty mróz, pięknie nie ze względu na jakiś wielki kunszt czy coś w tym rodzaju-ot po prostu miło nastraja i pozwala zapomnieć o odkręconych na full, paskudnych kaloryferach ..
Jeżeli ktoś lubi tego rodzaju zapachowe cudaki (tak jak ja,  na ten przykład) to polecam.

8 komentarzy:

 1. Zapachowy cudak hehe ;p Chętnie bym powąchała ...szczególnie zimną, tak pięknie to opisałaś :)))

  OdpowiedzUsuń
 2. Już wiesz, że i ja lubię:)
  Ach, się rozmarzyłam i zamarzyłam o tym kominku niedostępnym a upragnionym, o wieczorach przy nim...

  OdpowiedzUsuń
 3. A wiesz, tego to znowuż ja nie znam. :)

  Swoja drogą, to ciekawy trend wśród perfumoholików - traktowanie siebie zapachami do pomieszczeń. To już naprawdę zaawansowane stadium choroby. ;) (dla przykładu - produkty l'Artisana czy Voluspy) Czasami mam wrażenie że - gdyby zapach nam się dostatecznie spodobał - bylibyśmy skłonni przetestować nawet kostkę do spłuczki toaletowej, miziając się nią po nadgarstkach. ;) Aż się prosi o skojarzenie z PRL-owskim "degustatorem" Wody Brzozowej z tym, że my nie pijemy. ;) Tego, co ma nam pachnieć.

  OdpowiedzUsuń
 4. Aaaa L'artisanową Pain D'Epices znasz? Też lubię,pachnie podobnie do Tea for Two,Voluspę też przerobiłam:D No coś w tym jest co piszesz;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Pian d'Epices znam i - w odróżnieniu od Herbatki dla Dwojga - coraz bardziej mnie fascynuje (co nie znaczy, że Herbaty nie lubię wcale).
  Ja myślę, że jest! ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zostalas otagowana:)http://tysiacjedenpomyslowipasji.blogspot.com/2010/08/tag10-rzeczy-ktore-lubisz.html
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 7. Zostałaś otagowana :D
  http://smellofwhitecat.blogspot.com/2010/08/zostaam-otagowana.html

  czyt. jesteś w moim top10 ;)

  Pozdrawiam
  Hisoka

  OdpowiedzUsuń
 8. Zatem i ja muszę potupać do butiku Diptyque i "zapachnić" sobie tym cudem co najmniej nadgarstki :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...